Tento článek vyšel v anglickém orginálne na stránce http://www.sexpert.com/sexadvice/cuckold-relationships/ pod názvem Cuckold Realationships a autorkou je Dr. Dawn Michael.

„Manžel mi řekl, že chce, abych měla sex s jinými muži.“
Jako sexuální terapeutka jsem tuhle větu slyšela častěji, než byste si mohli myslet. Je tu jistá populace mužů a párů, které zajímá „cuckold“ vztah.


Termín paroháč (cuckold) se poprvé objevil v anglické literatuře v roce 1562. Paroháč odkazuje na skutečnost, že manžel byl posledním, kdo věděl o nevěře své manželky. Také zde se odkazuje na tradici, kdy se vesničané shromáždili kolem manžela, jehož manželka porodila dítě s milencem. Podle legendy byl nešťastný manžel nucen nosit na hlavě parohy, jako symbol nevěry své manželky.
Termín paroháč v moderní době se proměnil v sexuální fetiš, nebo, pro některé páry, životní styl. Jako sexuoložka a poradkyně v intimním životě pracuji s klienty, kteří jsou v takovémto vztahu. Poznala jsem, že tato praxe obvykle přichází z popudu muže, který toto nebere jako ponížení, jak je popsáno výše. V takovém vztahu manžel prožívá sexuální potěšení ze sledování ženy, jak má sex s jinými muži. Manželka je v takovém vztahu většinou zobrazována jako sexuálně dominantní, zatímco muž vezme na sebe submisivní roli, pouze sledující, jak manželka s milencem si užívá a někdy dokonce přijímající plný celibát. Jednou z hlavních složek v takovém manželství je praxe ponížení za účelem potlačení sexuálního uspokojení manželka do doby, než se žena rozhodne mu umožnit vyvrcholit.
V některých manželstvích může muž dokonce nosit pás cudnosti, jako snazší způsob ovládnutí jeho orgasmu ze strany manželky. Součástí takové hry je i porovnávání velikostí penisů a ponižování, že manžel jej nemá dostatečně velký, aby ženu plně uspokojil.
V dost velkých případech muži, kteří chtějí, aby jejich manželky si užívali sex s jinými muži, mají nějakou formu sexuální dysfunkce. Mají pocit, že nejsou schopni své partnerky potěšit po sexuální stránce a proto chtějí, aby to za ně udělal jiný muž. Jsou také posedlí srovnáváním penisů s jinými muži. Mají pocit, že ten jejich je příliš malý, aby potěšil partnerku, bez ohledu na to, jestli je to pravda, nebo ne.
Často si tak nejsou jistý jeho velikostí, nebo svou sexuální výkonností a začnou fantazírovat o nevěře. Někteří muži dokonce tento životní styl začnou vyhledávat po tom, co nachytají ženu při nevěře a místo toho, aby byli rozčílení, zjistí, že ta myšlenka je začala vzrušovat. V některých případech se pak dostáváme do uzavřeného kruhu. Muži přiznávají, na základě teorie o velikosti penisu, že si nebyli svou výkonností a promítli toto i do vztahu se svým partnerem natolik, že to utkvělo v mysli ženy natolik, aby pak sama vyšla ven a byla nevěrná. Co bylo tedy dřív. Vejce, nebo slepice? Je to složité, a proto je to i část důvodu, proč je Kandaulismus označován jako fetiš.
Dalším aspektem tohoto fetiše je sexuální dominance a potrestání ze strany manželky. Ona může partnerovi naplácat, nebo i bičovat a ponižovat ho slovně, že je nedostatečně sexuálně uspokojena. To se může stát součástí sexuální hry v životě páru, nebo to může stát životním stylem v závislosti na stupni manželčiny nevěry.
Pro člověka, který je už ženatý a chce po své ženě, aby se zapojila do tohoto fetiše, to obvykle nekončí dobře. Většina žen nechápe, proč by po ní její manžel chtěl něco takového. Občas žena opravdu zahne, aby potěšila partnera, nebo protože je otevřené mysli a má dobrodružného ducha. Konečným výsledkem pak bývá, že se žena plně poddá lásce k milencovi, nebo si uvědomí, že není v pořádku takovouto fantazii naplňovat, a nakonec se láska k partnerovi promění v zášť. Těch několik málo vztahů, které mají úspěch v takovém to vztahu, jsou tvořeny páry, kdy oba manželé se zajímají o tomto fetiši ještě před manželstvím a nastaví dopředu jasné hranice.